sitebar sol
REKLAM VER

Son Dakika Milas Haberleri

  • Dolar 5.8552
  • Euro 6.5321
  • GR ALTIN 279.59
  • ÇEYREK 457.13

AK PARTİLİ ACAR: “CEM EVİ VE TAZİYE EVİ N’OLDU”

AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar parti yöneticileri ve Belediye Meclis Üyelerinin katılımıyla bugün saat 15.00’ de AK Parti İlçe Binasında basın mensupları ile bir araya geldi. 24 Haziran seçimlerinin üzerinden 1 yıl geçtiğine değinen Başkan Acar, bu 1 yıllık süre zarfı içerisinde Milas ile ilgili yapılan ve yapılacak olan faaliyetleri vatandaşlarla paylaştı

AK PARTİLİ ACAR: “CEM EVİ VE TAZİYE EVİ N’OLDU”

Basın mensupları ile yapılan toplantıda 31 Mart Yerel Seçimlerinde Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın vaat ettiği Cem Evi ve Taziye Evi konusuna da değinen Başkan Acar, Alevi vatandaşlar için verilen Cem Evi ve Kürt vatandaşları için vaat edilen taziye evinin de akıbetini sordu.

Konuşmasında öncelikle Baharlı Kavşağı konusunun üstünde duran Başkan Fahri Acar, ilçenin sorunlarının en başında Baharlı Kavşağı geldiğini söyledi. Baharlı Kavşağında bugüne çok sayıda vatandaşın trafik terörü yüzünden hayatını kaybettiğine dikkat çeken Acar, Milletvekilleri Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, il başkanı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı nezdinde, 1 yıldır yürütülen girişimlerde mutlu sona ulaşıldığını müjdeledi. Başkan Acar, “Bölge milletvekillerimizin sayın bakanımız ve Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileriyle gerçekleştirdiği yoğun görüşme trafiği neticesinde Baharlı Kavşağı artık köprülü hale getirilerek güvenli ulaşım sağlanacaktır. Milasımıza, bu karayolundan yararlanacak herkese hayırlı olsun” dedi.

Yeni hastanenin taşınması konusuna gelen Başkan Acar, vatandaşa değer veren Cumhurbaşkanı başta olmak üzere hükümetin büyük destekleriyle ilçeye yeni bir hastane kazandırıldığını belirtti. Son hazırlıkları yapılan hastanenin yolunun yapılması için de milletvekilleri, il başkanı ve kendilerinin gerekli görüşmeleri yaptıklarının altını çizen Acar,  yolun proje hazırlama aşamasında olduğunu vurguladı. Hastanenin taşınmasıyla birlikte, eski hastanenin Milas Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak düzenleyerek, 24 saat diş hizmetinin verileceğini, ruhsatları hazırlandığını ve yeni binaya taşınılır taşınmaz faaliyet başlayacaklarını duyurdu.

ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Konuşmasına devam eden Başkan Acar; “ Muğlamızın ilk organize sanayi bölgesi olacak Milas Organize Sanayi Bölgesi altyapı çalışmaları da girişimlerimizle hızlandırılmış, çalışmalar kısa süre içinde bitirilmek üzere devam etmek üzeredir.

Milas, tarihinde ilk kez, yüksekokuldan sonra bir fakülteye de sahip olmuş; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemize bağlı Milas Veteriner Fakültemiz öğrenci kabulüne başlamıştır.  Üniversite seviyesindeki öğrencilerimiz için 504 kapasiteli KYK yurdu hizmete sokulmuştur. Sodra, adeta bir eğitim dağı haline getirilmiş, buraya iki lise binamız yapılmış, ortaokul binamızın yapımı da sürmektedir.

Toplu Konut İdaresi tarafından Milasımıza 100 adet yeni konut yapımı için çalışmalar başlatılmış, geçtiğimiz günlerde de hepinizin bildiği gibi hak sahiplerinin belirlenmesi yapılmıştır.  

İlçemizde kış aylarında görülen yoğun hava kirliliğini engellemek için milletvekillerimiz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn. Fatih Dönmez’le yerel seçimlerin ardından da görüşmeler yapmış, konu Sayın Bakanımızın önündedir.

Ayrıca ilçemizde Milas merkez ve Güllük’te yeni okullarımızın yapımına başlanmıştır. Okullarımızın yapımı son hızla sürmektedir. Üstün zekalı öğrencilerimizin eğitim alacağı Milas Bilim ve Sanat Merkezinin kurulma çalışmaları da devam etmektedir.

Milas Belediyesinin ilgi alanında olmasına rağmen, üzerlerine düşeni yapmadıkları için Güllük Hayvan Barınağına da gelen talepler doğrultusunda çeşitli destekleri hem milletvekilimiz Yavuz Demir, hem de gençlik kollarımız aracılığıyla vermeye devam etmekteyiz.

Tarihi Kutsal Alan Labranda’ya giden ve Karpuzlu ilçesine ulaşımı sağlayan yollar yenilenmiş, son derece sağlıklı ve güvenli bir yapıya kavuşturulmuştur.

Üreticilerimizin bizlere ulaştırdığı talepler doğrultusunda, tarımımızın daha da güçlü hale gelmesi için elektrik altyapı hizmetlerinden, sulama işlerine kadar mesai mefhumu gözetmeksizin her konuda destek olmayı sürdüreceğiz.

İlçemizdeki baraj sayısını 3’ten 5’e çıkarmak için çalışmalarımız da sürmektedir. Gökçeler ve Kargıcak barajları planlamaya alınmıştır.

Yine girişimlerimiz sonucu Milas çevre yolunun yapımına da başlanmış, çalışmalar son hızla devam etmektedir.

Cumhuriyet Mahallemize 1 adet Aile Sağlığı Merkezi açtık, Burgaz Mahallesi’ne de çalışmalarımız devam etmektedir.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde Milas Sağlıklı Yaşam Merkezi’mizin açılması için de hazırlıklarımız sürmektedir.

Milas’a bir ambulans daha kazandırdık.

Akgedik Barajı’ndan Milas’a içme suyu teminiyle ilgili arıtma tesisimizin çalışmaları da Tarım ve Orman Bakanlığımızca sürdürülmektedir.

Beçin Kalesi’nde bulunan Taş Eserler Müzesi hizmete açılarak ilçemizdeki Hekatomnos Kutsal Alanı, Euromos ve yine Beçin Kalesi’nde çevre düzenlemeleri Kültür ve Turizm Bakanlığımızca yapılarak kentimizin kültür mirası güzelleştirilmiştir. Arkeoloji dünyasının sayılı eserleri arasında gösterilen Hekatomnos Mezarı’ndaki altın tacın Ankara’dan Milas’a getirilmesiyle ilgili girişimler başlatıldı ” ifadelerini kullandı.

SPORA KATKI

AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar gençler adına birçok spor faaliyeti yürüttüklerini,  Milas’ın gençleri için Gençlik ve Spor Bakanlığınca 3,5 milyonluk yatırımla FIFA kriterlerine uygun hale getirlen Şehit Metin Özcan Futbol Sahamızı yeniden faal hale getirdiklerini ve Milas Yeni Spor Salonu için de hazırlık çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.  Yeni Milasspor ve ilçedeki diğer spor kulüplerine milletvekilleri aracılığıyla Spor Toto Teşkilatınca maddi destek sağlandığına değinen Başkan Acar, Milaslı vatandaşların ücretsiz biçimde yararlandığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesi bünyesine en gelişmiş kanser tarama ve tedavi cihazlarının yanı sıra, iki adet anjiyo ünitesi de sağlandığını ve hastaların çevre illere ya da özel hastanelere başvurmalarına gerek kalmadığını ifade etti.

Konuşmasına çalışmaların ve projelerin son durumlarını aktarmaya devam eden Başkan Acar; “ Milas’taki etkinliklere en az Bakan düzeyinde katılımlar sağlatılarak, hükümetimizin ilgisi Milas’a çekilmiştir.

Milletvekillerimiz ve il başkanlığımızca Milaslı üniversite öğrencilerinin yazın kamu kuruluşlarınca istihdam edilerek aile ekonomilerine katkı sağlamalarıyla ilgili kontenjan artırımı yapıldı.

Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında çalışan personellerin süresi girişimlerimizle 6 aydan 9 aya çıkarılmıştı.

İmar Barışında süre milletvekillerimizin girişimleriyle uzatıldı.

Toprak havuz balık üreticilerimiz başta olmak üzere ilçemizde faaliyet gösteren sektör temsilcilerinin taleplerini Bakanlıklar düzeyinde görüşerek çözüme kavuşturduk, kavuşturmaya devam ediyoruz.

Tarım ve hayvancılığımıza destek olarak genç çiftçilerimize hibe hayvanları dağıtıldı, çiftçilerimize destekleme ödemeleri eksiksiz biçimde yapıldı. Milaslı üreticilerimize 9 bin 500 çam fıstığı ağacı hibe edildi.

Son olarak milletvekillerimizin girişimleriyle bölgemizdeki şoför esnafından gelen talepler üzerine güvenlik sistemlerine ilişkin yönetmelik süresi de uzatılmıştır.

Milas ilçe teşkilatı olarak da gerek ana kademe, gerek kadın ve gençlik kollarımız, ziyaretlerini, çalışmalarını ve rutin hizmetlerini sürdürmektedir. Teşkilatımızın birlik beraberliği, motivasyonu da son derece yüksektir.

Sizlere 1 yılda hükümetimizin Milas’a yaptığı yatırımlarla ilgili özet bilgiler sunduk. Bunlar yeter mi, elbette yetmez. Biz, Milasımız için gece gündüz demeden, en ufak bir ayrıma bile mahal vermeden çalışmayı sürdüreceğiz.

Bununla birlikte Milasımızın belediye hizmetleri açısından hali ortadadır.  Emekçilerin maaşları ödenmemekte, tırnak kadar hizmet üretilememektedir. Milas’ta hasbelkader CHP yönetimi tarafından yapılan tek bina olma özelliğini taşıyan Atatürk Spor Salonu, aradan 4 yıl geçmesine rağmen halen tam kapasite açılamamış, binadaki teknik aksaklıklar nedeniyle havuz halen faaliyete alınmamıştır. Tam da bu noktada AK Parti anlayışının farkının daha da iyi anlaşılması adına, yanı başımızdaki 11 bin nüfuslu Kavaklıdere’de yüzme havuzları öğrencilere ücretsiz biçimde hizmet vermektedir.

Milas Belediye Başkanı Sayın Muhammet Tokat, tüm bunların yanında sözde halka açık olarak yaptığı toplantıda, meclis üyelerimizin halkın kendilerine ilettiği taleplerin aktarılmasını bile yasaklamış, adeta külhanbeyi gibi davranmaya başlamıştır. Kendisine Milas’ta bize, denetleme ve muhalefet yetkisinin büyük oranda cumhur ittifakına verildiğini ve seçimi çok az bir farkla kazandığını bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Öte yandan bazı muhalefet milletvekillerinin de bizlerle görüş alışverişinde bulunmak, çalışmaları sormak yerine seçmeni kandırmak için TBMM’ye soru önergesi verdiği, bunlarla vatandaşların tepkisini azaltmaya çalıştıklarını görmekteyiz.

Değerli arkadaşlar; Türkiye’nin her noktasından meclisin gündemine her gün binlerce soru önergesi gelmektedir. Maalesef muhalefetin hizmet aşkı A4 kağıtlara yazılan birkaç sorudan öteye geçmemektedir. İşin üzücü tarafı, hemşerilerimize bunu hizmetmiş gibi yutturmaya çalışmaktadırlar. Milletvekillerimiz ve bizler, Milas için üzerimize düşen her şeyi eksiksiz biçimde yerine getirmeye çalışıyoruz. Bunun için zaman zaman yeri geldiğinde kavga da veriyoruz. Ancak, buna karşın hizmetlerimiz, bazı sosyal medya hesaplarından gördüğümüz üzere, sahiplenilmeye çalışılmakta, halkımız üzerindeki etkisi manipüle edilmek istenmektedir. Bu çabalar gülünç olduğu gibi, bugüne kadar Milas Belediye Başkanı ya da CHP’den ilçemize kazandırdıklarımız hakkında en küçük bir teşekkür ifadesi bile duymadığımızı belirtmek isterim.

Milas’ı geriye götürüp, yapılan hizmetleri sahiplenmeye çalışmak tam bir işgüzarlık örneğidir. Neyse ki sağduyulu halkımızın bu tür manipülasyonlara izin vermeyeceğini çok iyi biliyoruz. Milas bizim gözbebeğimizdir. Cumburbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız feyz doğrultusunda her zaman daha iyisini yapma gayretinde olacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık