Sol Dik Masa üstü
Sağ Dik Masa Üstü

Havaların aşırı ısınmasıyla orman yangınları konusunda alarm verildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Havaların aşırı ısınmasıyla orman yangınları konusunda alarm verildi
Muğla İl Genelinde orman yangınlarına karşı alınan tedbirler ve hazırlıkların değerlendirildiği toplantı Muğla Valisi Dr. İdris Akbıyık başkanlığında yapıldı.

Muğla Valisi İdris Akbııyık,”Ekiplerimiz zinde olmak için sürekli tatbikat halinde. Orman yangınlarıyla mücadelede vatandaşlarımızdan ve ilimizi ziyaret edecek misafirlerimizden ricamız, ormanlık alanlarda dikkatli olmaları, ateş yakmaktan kaçınmaları ve herhangi bir yangın belirtisi gördüklerinde derhal 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirimde bulunmalarını rica ediyoruz” dedi.Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda düzenlenen değerlendirme toplantısında Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve ilgili kamu kurumlarının temsilcileri hazır bulundu.

Toplantıda, havaların ısınmasıyla birlikte il genelinde yaşanabilecek orman yangınlarına karşı alınan tedbirler, yangın sırasında yapılacak çalışmalar ile araç ve ekipman kapasitesi, personel durumu ve orman yangınlarıyla topyekûn mücadelede iş birliği ve koordinasyon sağlanması konuları değerlendirildi. 

Toplantıda ayrıca, yangın öncesi, yangın esnası ve yangın sonrası yapılması gereken iş ve işlemler, orman yangınlarıyla mücadelede etkinliği artırılması ile mevcut önlemlere ek önlemlerin ve stratejilerin geliştirilmesi konuları da ele alındı.

Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Ülküdür, personel ve ekipman durumu, erken uyarı ve ihbar sistemleri, eğitim ve farkındalık çalışmaları, koruyucu önlemler ile yangına ilk müdahale ve sonrasında yürütülen çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdi.

EKİPLER SÜREKLİ TATBİKAT HALİNDE

Orman yangınlarına olabildiğince hazırlıklı olmak gerektiğini vurgulayan Vali  İdris Akbıyık “Çok titiz bir çalışmayla hazırlıklarımızı gözden geçiriyoruz. Ekiplerimizi eğitim ve tatbikatlarla zinde tutuyor, kabiliyetlerini geliştiriyoruz. Geleceğimize nefes olan ormanlarımızı, yeşil vatanımızı yangınlardan korumak için bakanlıklarımız, kurumlarımız, STK’larımız, gönüllülerimiz ve tüm vatandaşlarımızla hep birlikte ormanlarımıza sahip çıkıyoruz” dedi.

TATİLCİLERDEN DİKKATLİ OLUNMASI İSTENDİ

Vali Dr. İdris Akbıyık, “Orman yangınlarıyla mücadelede vatandaşlarımızdan ve ilimizi ziyaret edecek misafirlerimizden ricamız, ormanlık alanlarda dikkatli olmaları, ateş yakmaktan kaçınmaları ve herhangi bir yangın belirtisi gördüklerinde derhal 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirimde bulunmalarını rica ediyoruz. Küçük bir kıvılcımın büyük bir felakete dönüşebileceğini unutmayalım. Hep birlikte bu duyarlılıkla hareket ederek, ormanlarımızı ve doğal güzelliklerimizi koruyabilir, gelecek nesillere daha sağlıklı ve daha yeşil bir Muğla bırakabiliriz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MİLAS’TA FECİ KAZA: CAMİYE GİDERKEN OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI 70 YAŞINDAKİ HASAN KÜÇÜK HAYATINI KAYBETTİÖnceki Haber

MİLAS’TA FECİ KAZA: CAMİYE GİDERKEN OTOM...

Haziran ayı olağan meclis toplantısı Cuma günü yapılacakSonraki Haber

Haziran ayı olağan meclis toplantısı Cum...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar