Sol Dik Masa üstü
Sağ Dik Masa Üstü

MİLAS KAYMAKAMI M. ÜNVER BÖKE’NİN 10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MİLAS KAYMAKAMI M. ÜNVER BÖKE’NİN 10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Engelliler Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında, “Engellilerimize sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur” dedi.

Böke’nin mesajı şöyle:  

“İçerisinde bulunduğumuz Engelliler Haftası, engelliler ve onların sorunlarının nasıl aşılacağı konusuna dikkat çekmeyi amaçlaması bakımından üzerinde durulması gereken önemli bir haftadır. Toplumumuzun bir parçası olan engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımı noktasında elimizden gelen her şeyi yapmakla mükellef bireyler olarak, sağlıklı, gelişmiş, modern, güçlü bir Türkiye oluşturma yolunda engellilerin de yaşama katılımı yolundaki bariyerlerin yok olması için gayret göstermeliyiz.

Bu hususta bizlere düşen en önemli görev engelli kardeşlerimize birer birey olarak toplumun bir parçası olduklarını hissettirmektir. Bu hassasiyeti gösterebildiğimiz, empati kurarak toplumsal hayatta karşılaştıkları güçlüklere kendi sorunumuz gibi yaklaştığımız sürece engelli vatandaşlarımız, karşılarına çıkan engelleri ortadan kaldıracaklardır.

Engellilerimize sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri şüphesiz toplumumuzu daha da güçlendirecektir. Bir ülkenin huzuru, ancak onu oluşturan tüm bireylerin mutluluğuyla sağlanabilir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Engelliler Haftası'nın, toplumuzda engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artmasına katkı sağlayacağını ümit ediyor, başta Milas’ımızda yaşayan engelli vatandaşlarımız olmak üzere tüm engelli vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MİLAS BELEDİYE BAŞKANI FEVZİ TOPUZ'UN 10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI MESAJIÖnceki Haber

MİLAS BELEDİYE BAŞKANI FEVZİ TOPUZ'UN 10...

Milas-Bodrum Karayolunun Ortasında Duran 5 Tonluk Su Tankı Şaşkınlık YarattıSonraki Haber

Milas-Bodrum Karayolunun Ortasında Duran...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar